Bursa Ofis (Merkez)
Beşevler Mah. Nilüfer Sk. No:5 D:5, Nilüfer/BURSA
info@ozturkmedya.com
Tel:(0224) 334 1120
İstanbul Ofis
Selahattin Pınar Caddesi Burç Sokak
No:3/2 Mecidiyeköy/İSTANBUL
info@ozturkmedya.com
Tel:(0212) 909 2013
Geri

Tanıtım Filmi Çekimi

Tanıtım Filmi Nedir?

Tanıtım filmi, herhangi bir ürün veya hizmet için insanları bilgilendiren medya çalışmasıdır.

 

Şirketlere çekilen reklam filmi ile, ham maddenin elde edilmesinden, üretim veya lojistik gibi aşamalara kadar hedef kitleye dikkat çekici ve akılda kalıcı medyalar sunulabilir. Ayrıca filmin en büyük özelliğinden biri, reklamdan ziyade firma marka bilinirliğini artırmak ve niteliklerini sunmak, kurumun gücünü dijital ortama taşımaktır. Reklam filmleri, başka pazarlara açılmak ve pay sahibi olmak isteyen kurumlar için de en büyük tanıtım araçlarındandır denilebilir.

Tanıtım Filminin Süresi Ne Kadar?

Çekilen tanıtım filmleri genellikle 4 ile 5 dakika arasında değişmektedir. Burada amaç, belirtilen süreye göre videoya görsel ve bilgisel olarak öğeler eklemek ve bu doğrultuda kurgulanmasını sağlamak.

 

Reklam Filmi ve Tanıtım Filmin Arasındaki Fark Nelerdir?

Reklam filmi, tanıtım filmine göre daha ayrıntılı olmakla beraber, farklı öğelere sahiptir. Örneğin reklam filminde cast, amaç-sonuç ilişkisi ve en önemlisi filme bağlı olan bir metin varken, tanıtım filminde ise daha çok görüntü ve ses odaklı öğeler vardır.

 

Başarılı Bir Tanıtım Filmi Nasıl Olmalı?

Parayla satın alınamayacak bir tek şey vardır. O da zaman. Bu yüzden başarılı bir tanıtım filmi, izleyicilerin zamanını fazla almayacak kadar kısa fakat bir o kadar da etkili olmalı. Ayrıca ‘iyi bir tanıtım filmi’ dinamik, akışkan, izleyicilerin dikkatini çekebilen ve hatta onların ilgisini yönlendirebilecek kadar güçlü olmalıdır.

Size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Çerez Ayarları